na hlavní stránku

CzechTek 2004 v Denících Bohemia

Mozaiku informací o průběhu letošního CzechTeku zajímavě zpestřují články publikované v regionálních vydáních Deníků Bohemia, které jsou k dispozici na adrese www.mojenoviny.cz. Články jsou to rozmanité. Při čtení některých mutací si člověk procvičí 30 let starou terminologii typu "nevhodné chování", "obtěžovat svým zjevem" apod. Naproti tomu vydání západočeská v čele s tím, které nás zajímá nejvíce, tedy Tachovským deníkem, se během akce naopak směle pustila do otevřené diskuse. A pokud se nepletu, pak Tachovský deník a Chebský deník byly jediné tiskoviny v republice, které přetiskly plné znění prvního prohlášení stránek www.freetekno.cz po předčasném ukončení technoparty.

Co je však na článcích nejen v Tachovském deníku cenné, je samozřejmě to, že se jedná o regionální noviny a tudíž nabízejí informace, postřehy a svědectví přímo z místa. Díky tomu se také čtenáři Tachovského deníku například už 5. srpna dozvěděli, že boněnovská louka nepatří státu, ale pražské firmě Agrokraun.

Především ale místní noviny popisují řadu událostí, jevů a situací, z nichž některé jsou třeba jen maličkosti, občas až kuriózní. Dohromady však tyto střípky vytvářejí trochu jiný obrázek o CzechTeku než jaký rýsovala celostátní média.

Můžete se například dočíst, že:

Organizátoři technoparty odmítají Lúdikovy nároky

Kdo neměl možnost být na louce, těžko si takovou akci představí

U Boněnova se prý zbláznil svět

AKTUÁLNĚ - Miroslav Sedláček o okolnostech, které provázely technoparty u Boněnova

CzechTek ohromil i lehce zamrazil

Psi napadli v Boněnově při technu dvanáct lidí

Rakušana prý někdo přepadl

Hygienici dávali pokuty prodejcům občerstvení

Policisté v ulicích odradili mnohé lotry

Účastníci CzechTeku měli na náměstí piknik

Technopárty vyhnala z Betléma dvě rodiny

Při technoparty mizel mák z polí :-)

Soupis všech dosud nalezených článků na serveru Deníků Bohemia ve formátu txt

Roman Joura, 29.08.2004

na hlavní stránku