na hlavní stránku
zpátky na Hudbou proti nesvobodě v ČB

2. část reportáže - Marty´s Club >>>

Obrázková reportáž: Hudbou proti nesvobodě - České Budějovice, 28. září 2005

Tak zatím se nenašel nikdo, kdo by o HPN v Českých Budějovicích poreferoval nestranněji, než jsem toho schopen já. :-) Ta nabídka pořád platí! Jestli někdo budete mít chuť, napište, klidně nás pořadatele třeba i sprdněte. :-) Email je stále stejný - vizor1@gmx.net. Teď tedy ode mne pár slov a pak nechám mluvit obrázky.

Jako jeden z lidí, kteří si před pár týdny usmysleli, že ta akce tady prostě bude, můžu říct na rovinu - má satisfakce je maximální! To, co jsme do toho s Peťou a spoustou dalších vložili, se nám vrátilo v míře vrchovaté (dokonce se nám vrátil i kus peněz :-) ). Akce překonala má očekávání. A přinesla jen samé dobré zprávy. Pro mne byla nejdůležitější zhruba tato zjištění: Zaprvé - téma policejní brutality na CzechTeku je stále živé. Přestože od CZTK uběhly dva měsíce, přes snahu Paroubka a Bublana zamést to pod koberec, přesto, že v médiích téma již téměř vyšumělo a kralují v nich stále nové a nové průšvihy - přes to všechno to lidi stále zajímá, nezapomínají, co se stalo na konci července a když se dovědí o protestním shromáždění, přijdou - včetně poměrně velkého počtu nových zájemců, neboť nám během toho půldne přibylo na petičních arších přes 120 podpisů. Zadruhé - my Budějčáci si o sobě myslíme, že nejsme moc kulturní, protože se tady nic moc neděje a lidé na kulturní akce spíš nechodí (jak pravil kamarád Míra - "Budějčáci chodí jenom na Kabáty" :-) ). Akce jednoznačně ukázala, že to není pravda. Těžko spočítat přesněji počet návštěvníků, už jen proto, že lidé byli rozprostřeni na dvou místech, nicméně do večera se slušně zaplnil jak prakticky celý prostor před letní scénou KD Slavie (téměř až k Malši), tak Marty´s Club. Počet všech příchozích nakonec mohl klidně přesáhnout i námi odhadovaných 500. Marty odhadoval návštěvnost jen ve svém klubu na asi 200 lidí. No a zatřetí - to je taková organizační: přišel jsem za klukem, který obsluhoval videoprojekce, že "po téhle kapele pustíme toho Šrouba". On řekl jen "já vím, už je to nachystaný". Přišel jsem za zvukařem, jestli je nataženej zvuk z toho videa. "Jasně." Tak v tu chvíli jsem byl vyloženě blaženej, že neplatí "co si neuděláš sám, to nemáš", ale přesně opačně - všechno už funguje samo a není třeba se starat o každý detail. :-)

Úplně největší radostí pak je vidět spokojené návštěvníky i hudebníky. Co si přát víc? :-)

Akce prostě vyšla a je nám s Peťou jasné, že to není jen díky naší práci a nezištné pomoci ostatních, ale že - hvězdy nám byly nakloněny. :-) To, jak se vše kloubilo dohromady, jak se setkával jeden člověk s druhým, to jsou věci, na které ani není možné mít vliv. Stoprocentní kontrolu jsme neměli ani nad dramaturgií (několik kapel jsem třeba ani neznal) - a nakonec vyšla ideálně (venku hozená do popu, v klubu pak do syrového punku mezi dvěma tekny). No a konečně - počasí. Nepříznivé předpovědi se nenaplnily, bylo poměrně teplo a jen na konci poslední venkovní kapely, He Bandu, nakrátko drobounce sprchlo. Teprve když jsme s Martym odcházeli po čtvrté ráno z klubu, lilo jak z konve. Zkrátka počasí, jak kdyby ho někdo objednal. :-)

Tolik mého rozplývání se a zbytek obrázkově. :-)

1. část - Letní scéna DK Slavie, 15:30-21:10

13:46, čili dvě hodiny před akcí. Ten policajt šel na kaštany s obuškem. :-)) Jinak během akce žádný problém s policií nebyl, asi dvakrát projela hlídka a šlus.
V 15:30 jsme pustili z CD CZTK-protestsongy postahované z internetu.

16:18 Náš petiční stánek

16:19 Kytarový mág Thomas & jeho stroj věnoval své vystoupení "tomu pánovi, kterýmu neměkne mozek teď, protože ho má měkkej už dávno."

16:19

16:21

16:23 - Thomas & stroj

16:23

16:23 Informační stolek

16:24

16:43 Thomas & stroj

16:49 První podpisy přibývají :-)

16:55 "Průvodce odpolednem" Štěpán a "spolupachatelka" Peťa během venkovní části přečetli několik materiálů Iniciativy policejní stát.

17:08

17:08

17:09

17:11 Naše zvuková obsluha :-)

17:11 Love Gangsters

17:12

17:24

17:25 Love Gangsters

17:40 Love Gangsters křičí "Punk´s Not Dead" a policajti na obrazovce kopou do teknaře - to byl působivý moment...

17:58 Dostavili se tanečníci v každém věku. :-)

17:58 Cherry

17:58 Cherry

18:01

18:31 Cherry

18:40 Cherry

18:43 Po Cherry jsme promítli videozáznam z policejní blokády dálničního exitu u Mlýnce 29.7., na kterém se nájemce pozemku Václav Šroub marně pokouší zahájit jakékoliv jednání s policií - s velitelem zásahu Františkem Pachlem. To byl nečekaně jeden z vrcholů večera. V tu dobu se shromáždilo asi nejvíc lidí na jednom místě. Zrovna jsem "sloužil" u petičního stánku a to, co se začalo po projekci dít, jsem prostě nestíhal - lidé vzali petiční stánek útokem. :-) Během pár minut bylo popsáno podpisy několik petičních archů, začaly také houfně přibývat peněžní příspěvky v naší kasičce. :-) Lidé rozebrali nakonec všechny plakáty s oblíbeným panem premiérem a spoustu samolepek.

18:56 Lidé sledují projekci zmíněného dokumentu.

19:24 Malkao

19:25 Malkao

19:29 V Marty´s Clubu hraje Czek soundsystem.

20:33 He Band. Energií nabité vystoupení budějovické legendy konečně strhlo k tanci více návštěvníků a bylo jednoznačným vrcholem venkovní části programu. Musím ale říct, že naprosto skvěle zahrály všechny kapelky.

20:34 "Jsou to nebezpeční lidé s anarchistickými sklony, přitom mezinárodně propojení..." ;-)

20:35 He Band

20:36 He Band. Jinak během jejich koncertu jsem si konečně bezstarostně dal pivčo, protože už bylo jisté, že akce dopadla dobře. :-)

20:37 He Band

20:38 He Band :-)

20:39 He Band

20:47 He Band

20:49 He Band

20:57 He Band

21:08 Poslední písnička He Bandu

2. část reportáže - Marty´s Club >>>

zpátky na Hudbou proti nesvobodě v ČB
na hlavní stránku