na hlavní stránku

Zavolejte premiérovi. Zažaluje Vás.

Přesunuto z hlavní stránky:

17.10.2005 (doplněno 23.10.2005 v 15:35):
Číslo týdne (aspiruje na titul čísla měsíce):
602 393 029 - číslo Paroubkova mobilu, které bylo ještě v polovině října zveřejněno na stránce pod odkazem výše. Full printscreen pod obrázkem:

23.10.2005, 18:53: Penc nebude za zveřejnění Paroubkova čísla potrestán (České Noviny) a Nedotknutelní "mocní"? (www.kozy.cz)
20.10.2005, 01:25: Paroubek rozšířil obvinění Pence (Hradecké noviny)
14.10.2005, 01:25: Paroubkovo mobilní číslo je veřejně přístupné (czechtek.bloguje.cz

Je to takový veselý příběh jednoho telefonátu s podivným koncem. Pro ty, kteří o něm snad ještě neslyšeli, stručná rekapitulace: Na rockovém festivalu v Trutnově v sobotu 20. srpna vystoupil Stanislav Penc, aktivní odpůrce policejního zásahu na CzechTeku a tak, aby to slyšeli všichni, zatelefonoval premiérovi Paroubkovi. Řekl mu, že mu volá z festivalu, kde jsou podobní lidé jako na CzechTeku a jestli by jim jako premiér nechtěl něco vzkázat. Paroubek jim popřál příjemnou zábavu a zavěsil. Načež Penc spolu s moderátorem festivalu nadiktovali nahlas premiérovo číslo všem účastníkům, aby mu mohli sdělovat své názory.

O události se jako první zmínil CzechTek WebLog, dále o ní přinesli zprávu mj. iHned, web.volny.cz nebo Moje noviny.

Dva měsíce se nic nedělo, až v říjnu se najednou premiér na tento telefonát rozpomněl a jeho právník podal na Pence oznámení na Městský úřad v Trutnově pro spáchání přestupku proti občanskému soužití. Když to úřad chtěl odročit hned, právník přitvrdil kvalifikaci svého podezření, aby Penc mohl být stůj co stůj buzerován. Aktivista tedy přišel podat své vysvětlení a poté MÚ Trutnov přestupek konečně odložil.

Pikantní je, že Paroubkovo mobilní číslo bylo po celou dobu veřejně přístupné a to přímo na stránkách pražské organizace ČSSD (viz odkazy výše). Po 18. říjnu, kdy Penc vysvětloval na MÚ Trutnov, pak Paroubkův mobil začal ze stránek postupně mizet. Průmaz zatím není moc důsledný, telefonní číslo nadále zůstává například na této stránce.

Je škoda, že si tato patálie nevysloužila širší mediální publicitu. Lidé by tak mohli vidět, jakých trapností a ubohostí je milovaný premiér také schopen.

Podrobněji se o finále případu můžete dočíst například na Bleskově, na Novinkách nebo v Českých novinách. Široce o něm informuje samozřejmě také sám "pachatel" na svých stránkách www.kozy.cz.

28.10.2005, 14:36, Roman Joura, vizor1@gmx.net

na hlavní stránku