na hlavní stránku

09.11.2005

Demonstrace a Teknival, které měly proběhnout 12. listopadu 2005 ve Štrasburku, byly vzhledem k nepokojům ve Francii odloženy !!!!!! 

Poté, co jsme získali povolení na obě akce, nám bylo dnes oznámeno, že je máme odložit. Stalo se tak na základě výjimečného stavu vyhlášeného ve Francii prezidentem republiky Jacquesem Chiracem.

>> Nelze vyloučit omezení nejrůznějších akcí stejně jako svobody tisku:

Zákon dále umožňuje uzavřít místa shromažďování a zrušit každou akci a dále povoluje konání soudních procesů před vojenským soudem. Svoboda tisku může také být omezena. V souladu se zákonem se připouští kontrola tisku a veřejných produkcí všeho druhu, např. v rozhlase, kině či na divadelních představeních.  <<

Správní orgány jsou tudíž oprávněny povolat armádu kdykoliv, kdy to budou považovat za nutné!

Ve Štrasburku byl na 12 dní vyhlášen zákaz vycházení, stejně jako v řadě dalších francouzských měst …

V návaznosti na to vydal štrasburský prefekt (policejní šéf) "nařízení prefekta", kterým se zakazují demonstrace vzhledem k obavám, že by mohly upoutat pozornost výtržníků, kteří by mohli využít situace k podpalování automobilů po celém Štrasburku a k vyvolávání incidentů přímo na demonstraci. Pro úřady je také složité poskytnout nám na Teknival pracovníky záchranného systému, poněvadž je jich mnoho v pohotovosti pro případ nepokojů.

Je samozřejmé, že můžeme akci uspořádat později a že nám úřady poskytnou veškerou podporu, kterou pak budeme potřebovat.

Což vidíme jako dobré znamení pro příští akce.

Velice se omlouváme, že to takhle dopadlo, zejména všem, kteří se osobně angažovali při šíření informací nebo jakkoliv jinak. Než došlo k této situaci, jednání probíhala dobře, zdá se, že na úřadech chápou, že jsme mírumilovní lidé – když vezmeme v úvahu skutečnost, že souhlasili s tím, abychom protestovali před budovami všech evropských institucí, které chrání před tím, aby je někdo obrátil vzhůru nohama.

Naším cílem vždy bylo upozornit média a politiky na potíže, s jakými se potýkají současné subkultury a vyznavači alternativních životních stylů v Evropě, vyjádřit Solidaritu a Jednotu proti všem formám neoprávněných represí, zejména v návaznosti na Czechtek, kde jeden z nás tragicky zahynul.

Za stávajících podmínek máme oprávněné pochybnosti o mediální odezvě, jaké jsme chtěli dosáhnout, poněvadž všechna média se soustřeďují na současné nepokoje …

Situace ve Francii je jen důsledkem represivní politiky, jakou prosazuje stále více zemí po celé Evropě i po celém světě a my upřímně věříme, že vás tato skutečnost bude ještě více motivovat k boji proti takové politice, za Svobodný svět.

Free Parties a Teknivaly byly vždy "OTEVŘENÉ VŠEM" a toto je skutečná integrace, nikoli to, co předvedli ve Francii a po celé Evropě!!

Celá Evropa si musí uvědomit, že sociální a kulturní politika se musí zcela změnit, pokud chceme i nadále žít společně v míru …

MŮŽETE ZASTAVIT PARTY, ALE NEDOKÁŽETE ZASTAVIT BUDOUCNOST!

YOU CAN STOP THE PARTY BUT YOU CAN'T STOP THE FUTURE!

Více informací již brzy na http://europe.soundcirkle.info

Anglický originál na této stránce.

na hlavní stránku