na hlavní stránku

Opsáno: "ekozemědělec", živelná pohroma a nečinnost policie

Z informací a postřehů sesbíraných během posledních dnů bych rád upozornil na následující.

1. Ministerstvo zemědělství: Lúdik není ekozemědělec

Citát z článku Jaroslava Veselého "Zemědělec Lúdik zůstal na odpadky sám", který vyšel v Právu 10. srpna 2004:

"Pan Lúdik je nájemcem příslušných pozemků, avšak nehospodaří na nich v režimu tzv. ekologického zemědělství. Jeho základní povinností je louky dvakrát do roka posekat. Konáním technoparty na 36 hektarech ze zhruba 750 hektarů jím pronajatých pozemků mu nevznikla žádná přímá škoda, ani o dotace za obhospodařování ploch nepřijde. Není tedy důvod, proč by mu stát měl poskytovat nějakou mimořádnou podporu", řekl Právu mluvčí ministerstva zemědělství Martin Severa.

2. Přivolat CzechTek jako živelnou pohromu

Diskusní příspěvek převzatý z internetového cs-clubu. Jeho autor patří k jednomu soundsystemu.

Tady to bylo tak, ze ten tzv. zemedelec Ludik, kterej ma zemedelskou tradici od unora letosniho roku, si davno spocital, ze jakykoli efekt z opravdove zemedelske cinnosti bledne ve srovnani s dotaci za "urodu" znicenou zivelnou pohromou. Ta se ovsem privolat neda, takze se postaral o to, aby se na tom pozemku sjeli ucastnici CZTK 04 a trestni oznameni na policii CR mu pak vynese nahradu od statu. On ten Ludik je jediny, kdo muze vytriskat skutecny uzitek z toho vseho. Policie by mu mela dokazat, ze za tim stoji a bude po ftakach. Navic je to z jeho strany vypeceny taky proto, protoze vi, ze ti lide se stejne nenechaji od uklidu odradit (coz dokazali behem minulych vikendu), a tak bude mit prachy i uklizeno a muze dal na "svych" polnostech organizovat mysliveckou cinnost, coz je prelozeno do cestiny, strileni zviratek sadistickou pakazi, ktera navlecena do zelenejch hadru unika podezreni, ze je uchylna :-(

3. Činnost a nečinnost policie

Ozval se mi Free Live, člověk, kterému jsem napsal poté, co přispěl k diskusi na serveru iHNed. Jeho příspěvek jsem tehdy celý ocitoval ve svém textu o technařích a pozemkářích. Připsal pár dalších úvah. Patří k nestranným pozorovatelům, své postřehy opírá "pouze" o vlastní osobní zkušenost s justicí.

V diskusi jsem zjistil, ze je vedena nad necim cemu chybi zakladni informace. Tak jsem se snazil dat dohromady utrzky a spise nez delat unahlene zavery, klast otazky Kde je skutecna realita. Moje zkusenost mi rika, ze v emotivni diskusi se ztraci podstata.

K otazce presnych informaci o majetkopravnich vztazich: Prosel jsem diskusi k tematu a tam se objevuji zminky o tom, ze kdosi ma neco k veci. Nebudu to komentovat, ale jen prohlednuti dalsich prispevku a zprav, prip. rejstriku upadcu a pod. se lze mozna dobrat k castecnemu rozuzleni informaci a dezinformaci. Me osobne na celem tom vadi, ze cela diskuse sklouzavala v jakysi fasizujici trend, ktery volal po policejnim zasahu. Ten nakonec prisel. A to me desi nejvic. Na odchodu budou policajti mlatit kazdeho kdo se nekomu znelibi. Misto aby policie pri prvnim problemu udelala setreni na Katastralnim urade, pak u krajskeho soudu, nasledne u spravce konkursni podstaty a pak pripadne u zemedelce a pak rozhodla jak dal v souladu s pravem, tak se taky ridi heslem: Jedna pani povidala. Na toto setreni stacilo tak asi pet telefonatu prumerne schopneho policisty a slozka s informacemi mohla putovat veliteli na stul. V pracovni den je to zalezitost tak na hodinu!!!!

Opsal Roman Joura, 30.08.2004

na hlavní stránku